FMHR0194-18
DigiKey Part Number
5328-FMHR0194-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0194-18
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type LL160 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
18.00" (457.20mm)
Part Status
Active
Cable Type
LL160
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C