FMHR0177-18
DigiKey Part Number
5328-FMHR0177-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0177-18
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Connector
N-Type Jack
2nd Contact Gender
Female
Length
18.00" (457.20mm)
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C