FMHR0174-36
DigiKey Part Number
5328-FMHR0174-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0174-36
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C