FMHR0171-72
DigiKey Part Number
5328-FMHR0171-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0171-72
Description
COAX CBL N-TYPE TO TNC 6'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC 72.0" (1.8m) 6.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C