FMHR0170-12
DigiKey Part Number
5328-FMHR0170-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0170-12
Description
COAX CBL TNC TO TNC 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
18 GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C