FMHR0165-60
DigiKey Part Number
5328-FMHR0165-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0165-60
Description
COAX CABLE TNC TO TNC 5'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Connector
TNC Jack
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Contact Gender
Female
Packaging
Bag
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Style
TNC to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C