FMHR0157-24
DigiKey Part Number
5328-FMHR0157-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0157-24
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Bag
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
24.00" (609.60mm)
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C