FMHR0137-12
DigiKey Part Number
5328-FMHR0137-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0137-12
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
18 GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C