FMHR0127-24
DigiKey Part Number
5328-FMHR0127-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0127-24
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Length
24.00" (609.60mm)
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C