FMHR0117-30
DigiKey Part Number
5328-FMHR0117-30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0117-30
Description
COAX CBL BNC TO SMA 30"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA RG-58 30.00" (762.00mm)
Length
30.00" (762.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-58
Style
BNC to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
1 MHz
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C