FMHR0117-18
DigiKey Part Number
5328-FMHR0117-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0117-18
Description
COAX CBL BNC TO SMA 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA RG-58 18.00" (457.20mm)
Length
18.00" (457.20mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-58
Style
BNC to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
1 MHz
2nd Connector
SMA Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C