FMHR0115-24
DigiKey Part Number
5328-FMHR0115-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0115-24
Description
COAX CBL BNC TO BNC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-58 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-58
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
1 MHz
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C