FMHR0115-18
DigiKey Part Number
5328-FMHR0115-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0115-18
Description
COAX CBL BNC TO BNC 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-58 18.00" (457.20mm)
Length
18.00" (457.20mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-58
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
1 MHz
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C