FMHR0113-36
DigiKey Part Number
5328-FMHR0113-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0113-36
Description
COAX CBL SMA TO TNC 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC RG-174 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-174
Style
SMA to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
1 MHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C