FMHR0095-24
DigiKey Part Number
5328-FMHR0095-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0095-24
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-316
Style
SMA to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C