FMHR0086-12
DigiKey Part Number
5328-FMHR0086-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0086-12
Description
COAX CBL BNC TO SMA 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA RG-316 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-316
Style
BNC to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
3 GHz
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C