FMHR0085-16
DigiKey Part Number
5328-FMHR0085-16-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0085-16
Description
COAX CBL BNC TO BNC 16"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-316 16.00" (406.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
16.00" (406.40mm)
Cable Type
RG-316
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
3 GHz
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C