FMHR0074-60
DigiKey Part Number
5328-FMHR0074-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0074-60
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-400 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
RG-400
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
11 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C