FMHR0073-18
DigiKey Part Number
5328-FMHR0073-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0073-18
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-400 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Type
RG-400
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
11 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C