FMHR0067-24
DigiKey Part Number
5328-FMHR0067-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0067-24
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-400 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-400
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
11 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C