FMHR0064-18
DigiKey Part Number
5328-FMHR0064-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0064-18
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-400 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Type
RG-400
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
11 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C