FMHR0050-72 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial N-Type to TNC RG-223 72.0" (1.8m) 6.0'
FMHR0050-72
DigiKey Part Number
5328-FMHR0050-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0050-72
Description
COAX CBL N-TYPE TO TNC 6'
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Cable Type
RG-223
Style
N-Type to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
11 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C