FMHR0048-24
DigiKey Part Number
5328-FMHR0048-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0048-24
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-223 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-223
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
11 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C