FMHR0045-12
DigiKey Part Number
5328-FMHR0045-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0045-12
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-223 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-223
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
11 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C