FMHR0037-60
DigiKey Part Number
5328-FMHR0037-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0037-60
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 5'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-223 60.0" (1.5m) 5.0'
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
RG-223
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
11 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C