FMHR0036-72
DigiKey Part Number
5328-FMHR0036-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0036-72
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 6'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-223 72.0" (1.8m) 6.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Part Status
Active
Cable Type
RG-223
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
11 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C