FMHR0029-18
DigiKey Part Number
5328-FMHR0029-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0029-18
Description
COAX CBL BNC TO BNC 18"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC RG-223 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
18.00" (457.20mm)
Cable Type
RG-223
Style
BNC to BNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C