FMHR0026-24
DigiKey Part Number
5328-FMHR0026-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0026-24
Description
COAX CBL SMA TO TNC 24"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to TNC RG-142 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
24.00" (609.60mm)
Style
SMA to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
11 GHz
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C