FMHR0021-30
DigiKey Part Number
5328-FMHR0021-30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0021-30
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 30"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-142 30.00" (762.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
30.00" (762.00mm)
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
11 GHz
2nd Connector
N-Type Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C