FMHR0015-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pasternack
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type RG-142 24.00" (609.60mm)
FMHR0015-24
DigiKey Part Number
5328-FMHR0015-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0015-24
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 24"
Detailed Description
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
24.00" (609.60mm)
Style
SMA to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
11 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C