FMHR0009-48
DigiKey Part Number
5328-FMHR0009-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0009-48
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-142 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
11 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C