FMHR0009-30
DigiKey Part Number
5328-FMHR0009-30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0009-30
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 30"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type RG-142 30.00" (762.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
30.00" (762.00mm)
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
11 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C