FMHR0005-48
DigiKey Part Number
5328-FMHR0005-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0005-48
Description
COAX CABLE BNC TO SMA 4'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA RG-142 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Style
BNC to SMA
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz
2nd Connector
SMA Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C