FMHR0002-12
DigiKey Part Number
5328-FMHR0002-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMHR0002-12
Description
COAX CBL BNC TO N-TYPE 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to N-Type RG-142 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
RG-142
Style
BNC to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
4 GHz
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C