FMFD20001
DigiKey Part Number
5328-FMFD20001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMFD20001
Description
FREQ DIVIDER SMA 200MHZ-6GHZ
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF IC Prescaler General Purpose 10MHz ~ 300MHz, 200MHz ~ 6GHz SMA Connectors Module
Category
RF Type
General Purpose
Manufacturer
Fairview Microwave
Secondary Attributes
SMA Connectors
Packaging
Bag
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
Module, SMA Connectors
Function
Prescaler
Supplier Device Package
Module
Frequency
10MHz ~ 300MHz, 200MHz ~ 6GHz