FMCA9991-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA9991-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA9991-48
Description
TNC FEMALE BULKHEAD TO RA MMCX P
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MMCX to TNC RG-188 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Part Status
Active
Cable Type
RG-188
Style
MMCX to TNC
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Jack
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Panel Mount
Frequency - Max
3 GHz
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Color
White
2nd Connector
MMCX Plug, Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C