FMCA9984-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA9984-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA9984-24
Description
SSMC PLUG TO RA SSMC PLUG CABLE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SSMC to SSMC 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SSMC to SSMC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SSMC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
12.4 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
SSMC Plug, Right Angle
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C