FMCA9978-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA9978-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA9978-24
Description
RA SSMA MALE TO SSMA FEMALE CABL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SSMA to SSMA 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SSMA to SSMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SSMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C