FMCA9976-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA9976-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA9976-48
Description
SMA FEMALE TO SMA FEMALE CABLE F
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
SMA Jack
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C