FMCA9950-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA9950-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA9950-12
Description
SMPS FEMALE TO SMPS FEMALE CABLE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMPS to SMPS 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMPS to SMPS
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMPS Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
40 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
SMPS Jack
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C