FMCA9781-12
DigiKey Part Number
5328-FMCA9781-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA9781-12
Description
10KV MALE TO SHV PLUG CABLE RG30
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 10KV to SHV RG-303 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Obsolete
Cable Type
RG-303
Style
10KV to SHV
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
10KV Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms