FMCA9777-36
DigiKey Part Number
5328-FMCA9777-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA9777-36
Description
10KV MALE TO RIGHT ANGLE MHV MAL
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 10KV to MHV RG-303 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Obsolete
Cable Type
RG-303
Style
10KV to MHV
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
10KV Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms