FMCA3303-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA3303-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3303-48
Description
LOW LOSS RA N MALE TO RP SMA PLU
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to N-Type 48.0" (1.2m) 4.0'
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
RP-SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
2.5 GHz