FMCA3303-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA3303-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3303-24
Description
LOW LOSS RA N MALE TO RP SMA PLU
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to N-Type 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
RP-SMA to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
2.5 GHz