FMCA3290-60
DigiKey Part Number
5328-FMCA3290-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3290-60
Description
LOW LOSS TNC FEMALE TO TNC FEMAL
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Female
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
6 GHz