FMCA3286-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA3286-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3286-24
Description
LOW LOSS TNC MALE TO RP TNC PLUG
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-TNC to TNC 24.00" (609.60mm)
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
RP-TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
6 GHz