FMCA3282-60
DigiKey Part Number
5328-FMCA3282-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3282-60
Description
LOW LOSS BNC MALE TO BNC MALE CA
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC 60.0" (1.5m) 5.0'
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BNC to BNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
4 GHz