FMCA3279-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA3279-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3279-48
Description
LOW LOSS N MALE TO N FEMALE BULK
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Female
2nd Connector Mounting Type
Panel Mount
Packaging
Bulk
2nd Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Style
N-Type to N-Type
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
6 GHz