FMCA3275-48
DigiKey Part Number
5328-FMCA3275-48-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3275-48
Description
LOW LOSS RA SMA MALE TO RP SMA P
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial RP-SMA to SMA 48.0" (1.2m) 4.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Fairview Microwave
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
48.0" (1.2m) 4.0'
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
RP-SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
RP-SMA Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
2.5 GHz