FMCA3274-24
DigiKey Part Number
5328-FMCA3274-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMCA3274-24
Description
LOW LOSS RA SMA MALE TO RA SMA M
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Packaging
Bulk
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz